تصاویر-جدید-مراسم-المپیک-لندن-2012-43

عکس های مراسم المپیک 2012 لندن

عکس های مراسم افتتاحیه المپیک لندن 2012

مراسم افتتاحیه المپیک 2012لندن  در استادیوم المپیک این شهر با حضور ورزشکاران سراسر جهان و مقامات و رهبران سیاسی از چهار گوشه دنیا برگزار شد . این مراسم بیش از 4 ساعت به طول انجامید. بر اساس تخمین ها بیش از 4 میلیارد نفر از مردم جهان این مراسم را به طور مستقیم تماشا کردند.

ايران در المپيك لندن

سورپرایز «مستر بین» و قایق سواری بکام
آغاز دو هفته هيجان چهارمين المپيك قرن
المپیک سی ام رسما در لندن افتتاح شد. از ساعت 20:12 دقیقه جمعه شب به وقت لندن پیش نمایش بازی‌های المپیک 2012 اجرا شد و راس ساعت 9 شب، با به صدا در آمدن زنگ بزرگ در ضلع غربی ورزشگاه، المپیک لندن رسما افتتاح شد.
80 هزار نفر در ورزشگاه المپیک لندن در استرافورد به تماشای افتتاحیه نشسته بودند و حدود 29 میلیون پوند خرج مراسم افتتاحیه شده بود. بلیت‌های مراسم افتتاحیه به طور رسمی به دو قیمت 2012 پوند و 1600 پوند به فروش رفتند. گفته می‌شود پشت در ورزشگاه این بلیت‌ها در بازار سیاه تا 5 هزار پوند هم خرید و فروش شده‌اند.
افتتاحیه المپیک لندن
«دنی بویل» کارگردان معروف انگلیسی که سازنده فیلم میلیونر زاغه نشین است، مراسم افتتاحیه را کارگردانی کرده است.10 هزار و 500 ورزشکار از 204 کشور در بازی‌های المپیک شرکت کرده‌اند. نمایش ابتدای مراسم رودخانه معروف «تیمز» را از سرچشمه این رودخانه تا ورزشگاه المپیک را به تصویر کشید که در مسیر این رودخانه وقایع مختلفی به تصویر کشیده می‌شوند.
در مسیر این رودخانه با شخصیت‌ها و داستان‌های معروف انگلیسی مواجه شدیم. «رتی» و مول «چهره‌های داستانی کتاب‌های کودک انگلیس»، قایق آهنگین «اتون» و برخی المپیکی‌های قدیمی انگلیس نظیر جون کارول، مارگارت ویلدینگ، مایکل هاوارد، جان راسل در این تصویرها دوباره در ذهن‌ها نقش بستند.مسابقه قایق‌های کمبریج و آکسفورد، چرخ و فلک معروف «چشم لندن» که دومین چرخ و فلک بزرگ جهان است هم در ادامه نمایش داده شدند.
میدان ورزشگاه را یک دهکده سبز فرا گرفته است. داستان‌های سنتی نقش می‌بندند. کشاورزها به شخم زنی مشغول می‌شوند، ورزش‌ها در دهکده بازی وارد می‌شوند و خانواده‌ها از پیک نیک لذت می‌برند. فوتبال با توپ‌های چرمی و بدمینتون و کریکت روی کره سبز بازی می‌شوند. انگلیسی‌ها به نوعی قصد دارند ریشه این بازی‌ها را به انگلیسی بودن ربط دهند.
10- 9- 8 … شمارش معکوس شروع می‌شود. پنج حلقه المپیک با چهار بالن به هوا می‌روند و با صدای زنگ بزرگ ورزشگاه، زنگ المپیک به صدا در می‌آید. چهار ملیت که سرزمین بریتانیا را تشکیل داده اند در استادیوم المپیک ظاهر می‌شوند و موسیقی‌های سنتی‌شان نواخته می‌شوند.در ادامه بخشی از نمایشنامه شکسپیر با نام «Tempest» به میان می‌آید و با انقلاب صنعتی در قرن 19 و در بریتانیا همراه می‌شود. اشاره به دو جنگ جهانی و یادبودهایی از مردم سراسر جهان ادامه بخش مراسم افتتاحیه می‌شود. تغییرات فرهنگی دهه 60 هم تماشاگران ورزشگاه را به گذشته می‌برد. پیامی به صورت تصویری از بان کی مون دبیر کل سازمان ملل پخش می‌شود که ملت‌ها را دعوت به صلح و دوری از جنگ می‌کند.
با نمایش فیلمی که الیزابت دوم ملکه انگلستان و بازیگر نقش 007 در آن دیده می‌شوند، ملکه انگلیس با هلی کوپتر به زمین فرود می‌آید که در هنگام پخش این فیلم، الیزابت دوم به همراه ژاک روگ وارد ورزشگاه می‌شوند.همچنین «جی کی رولینگ» که نویسنده هری پاتر است، به همراه برخی شخصیت‌های کارتونی در بخش بعدی برنامه نقش آفرینی می‌کنند.
شخصیت برتر کمدی جهان یعنی «روان آتکینسون» یا همان «مستر بین» یک سورپرایز برای تماشاگران افتتاحیه المپیک سی ام است. در این قسمت از برنامه، مستر بین به اجرای موسیقی با پیانو می‌پردازد که در آخر آن مشخص می‌شود که فرد دیگری نوازنده اصلی است و مستر بین فقط تقلید حرکات او را کرده است. در آخر مستر بین با مینی ماینر خود ورزشگاه را ترک می‌کند.
بکام، پشت قایق موتوری
دیوید بکام که پرچمداری کشورش را نپذیرفته بود، در مراسم افتتاحیه نقش کوتاهی داشت و فیلمی از او پخش شد که راننده قایق موتوری بود.
مراسم رژه کشورها و پرچمداری مظاهری
در حالی که محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان و محمد علی آبادی ريیس کمیته ملی المپیک در ابتداي مراسم از جایگاه ویژه مراسم افتتاحیه را تماشا می‌کردند البته بعد از حضور در جايگاه ويژه در رژه هم شركت كردند، کاروان ورزشی ایران به پرچمداری علی مظاهری ملی‌پوش بوکس رژه رفت. پس از رژه کشورها و مراسم آتش بازی، سباستین کو ريیس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک به سخنرانی پرداخت و اعلام کرد که برگزاری المپیک و حرکت در راستای جنبش المپیک بزرگترین افتخاری بوده که نصیبش شده است.ژاک روگ ريیس کمیته بین‌المللی المپیک دیگر سخنران این مراسم بود. در نهایت نیز با روشن شدن مشعل بازی‌ها و آتش بازی، المپیک 2012 لندن رسما وارد اولین روز رقابت‌های خود شد.
ندا شهسواری نخستین حذف شده المپیکی ایران
بانوی پینگ‌پنگ باز ایران با شکست در اولین دیدار خود اولین حذف شده کاروان ایران در المپیک ۲۰۱۲ لندن لقب گرفت.
به گزارش ایلنا، ندا شهسواری صبح ديروز به وقت محلی در نخستین دیدار خود در جریان رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن به مصاف اوشونایک از نیجریه رفت و در یک بازی نزدیک با نتیجه ۴ بر ۳ تن به شکست داد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. شهسواری ست‌های اول، چهارم و ششم را به سود خود به پایان برد، اما در ست‌های دوم، سوم و پنجم بازی را واگذار کرد تا کار به ست هفتم کشیده شود. شهسواری ست هفتم را با حساب ۱۱ بر ۳ واگذار کرد، تا در ‌‌نهایت با نتیجه کلی‌ ۴ بر ۳ (۱۳-۱۱، ۸-۱۱، ۸-۱۱، ۱۱ – ۹، ۴-۱۱، ۱۱-۵ و ۳-۱۱) شکست را پذیرفته و به عنوان اولین نماینده ایران از دور رقابت‌ها حذف شود.
الهه احمدی نفر ششم مسابقات تیراندازی المپیک شد
بانوی تیرانداز کشورمان در مسابقات تیراندازی تفنگ 10 متر بازی‌های المپیک 2012 لندن به مقام ششم دست یافت.رقابت‌های تفنگ بادی 10 متر زنان المپیک 2012 لندن، صبح دیروز در مرحله مقدماتی پیگیری شد و الهه احمدی، نماینده کشورمان موفق شد با امتیاز 397 و قرار گرفتن در جایگاه پنجم مشترک به مرحله شوت‌آف راه یابد. وی در این مرحله موفق شد با کسب 52 امتیاز به عنوان نفر پنجم راهی مرحله نهایی رقابت‌های تیراندازی شود. الهه احمدی در فینال به مصاف حریفانی از آمریکا (دو نماینده)، چین (2 نماینده)، لهستان، روسیه و جمهوری چک رفت که در پایان به مقام ششمی بسنده کرد.
الهه احمدی با کسب 1/499 امتیاز به عنوان ششم المپیک رسید. در این رقابت ورزشکاران کشورهای چین، لهستان، چین، جمهوری چک و آمریکا به ترتیب در رتبه‌های اول تا پنجم قرار گرفتند. در همین ماده مه‌لقا جام بزرگ دیگر نماینده کشورمان با کسب 391 امتیاز در جایگاه چهل و سوم قرار گرفت و از صعود به فینال بازماند.رشته تیراندازی ایران برای نخستین بار است که با سه تیرانداز و به صورت مستقیم و بدون وایلد کارت (سهمیه اعطایی) در المپیک شرکت می‌کند.
افتتاحیه المپیک 2012 به روایت آمار
با پایان مراسم افتتاحیه رقابت‌های المپیک 2012 لندن، آمار و ارقام این مراسم نیز اعلام شد.
آمار و ارقام مراسم افتتاحیه سی امین دوره المپیک به شرح زیر است:
7 میلیارد قطعه کاغذ در مراسم در ورزشگاه المپیک پارک ریخته شد.
نمایشگر ال ای دی ورزشگاه 640 هزار تصویر را به نمایش گذاشت.یک میلیون وات برق صرف برگزاری این مراسم شد.
57 هزار دست لباس برای این مراسم دوخته شد.از 40 هزار بطری آب پلاستیکی بازیافت شده برای مراسم و پوشاک استفاده شد.
صحنه برگزاری مراسم افتتاحیه 15 هزار متر مربع اعلام شد و 7500 داوطلب در مراسم مشارکت کردند. در این مراسم همچنین 7346 متر مربع از سقف ورزشگاه مورد استفاده قرار گرفت.
همچنین 6500 پایه و ستون و تیرک و 965 طبل زن مورد استفاده قرار گرفت و 600 نفر از هنرمندان نیز از مرکز ملی سلامت لندن به خدمت گرفته شدند.
برای این مراسم کلینیکی با320 تخت بیمارستانی در کنار ورزشگاه آماده بود.
همچنین 317 کیلومتر کابل برای صفحات نمایشگر مورد استفاده قرار گرفت.
در مراسم افتتاحیه همچنین از کودکانی که با 50 زبان مختلف جهان صحبت می‌کردند استفاده شد.
تعداد جلسات تمرینی برای این مراسم 284 جلسه اعلام شد. مشعل المپیک پس از روشن شدن در معبد المپیای آتن 70 روز تا رسیدن به ورزشگاه المپیک پارک در سفر بود.
40 گوسفند، 32 چتر، 12 اسب و 3 گاو نیز در این مراسم به کار گرفته شدند.

خبر از دنیای اقتصاد

ایران حامي - مراسم افتتاحیه بازی های المپیک لندن 2012 + تصاویر‎

مشعل رقابت‌های المپیک 2012 لندن توسط 7 نفر روشن شد. مراسم گشایش مسابقات المپیک لندن از صبح امروز آغاز شد و امشب با ...

iranhami.blogfa.com/post/1096
گالری تصاویر المپیک2012 - تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum‎

گالری تصاویر المپیک2012 مدیریت : لطفا تمامی ِ عکس های از ... مراسم افتتاحيه المپيک لندن (عکس) ...

forum.hammihan.com > تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum
گزارش تصویری : عکس های افتتاحیه المپیک 2012 لندن‎

31 جولای 2012 ... به صدا در آوردن زنگ شروع مراسم افتتاحیه المپیک 2012 لندن. مراسم شمارش معکوس المپیک. کشاورزی سنتی ...

عمومی و اجتماعی
(تصاویر) مراسم افتتاحیه المپیک لندن - فرارو‎

28 جولای 2012 ... (تصاویر) مراسم افتتاحیه المپیک لندن ...... عملکرد صدا و سیما در مورد پخش برنامه های المپیک 2012 بسیار ...

ورزش و ورزشکاران
عکس؛ مراسم افتتاحیه المپیک 2012 لندن - Bartarinha.IR | برترین ها‎

28 جولای 2012 ... عکس؛ مراسم افتتاحیه المپیک 2012 لندن عکس،افتتاحیه المپیک 2012. ... وای امیدوارم بتونیم مقام های خوبی کسب کنیم و کلی مدال طلا بگیریم!!!!!! *با آرزوی سلامتی برای شما دوستان*.

ویژه المپیک 2012 لندن
تصاویر شگفت انگیز افتتاحیه المپیک لندن 2012 - باشگاه خبرنگاران‎

تصاویر شگفت انگیز افتتاحیه المپیک لندن 2012 - باشگاه خبرنگاران

pnm.co.ir/%3FSName%3Dnewsdetails%26...
تصاویر زیبا از مراسم افتتاحیه المپیک لندن 2012 - جام نیوز‎

تصاویر زیبا از مراسم افتتاحیه المپیک لندن 2012 - جام نیوز

fararu.com > عکس
المپیک 2012 لندن افتتاح شد + حاشیه‌ها و تصاویر - مشرق نیوز ...‎

المپیک 2012 لندن افتتاح شد + حاشیه‌ها و تصاویر - مشرق نیوز ...

ورزش


کلیپ افتتاحیه بسیار زیبای المپیک 2012 لندن | کلیپ موبایل

www.bartarinha.ir > اخبار روز
ورزشی
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>